fbpx

Online Para Kazanma – İşinizi Bırakmadan Ek Gelir 2020

Online Para Kazanma – İşinizi Bırakmadan Ek Gelir 2020

“Online para kazanmak”, bunun mümkün olduğu bu dönemde, sizin de bundan geri kalmanıza gerek yok. Yapacağınız iş ile belki normal, her gün gidip geldiğiniz işinizden elde ettiğiniz maaşınıza ek birkaç yüz lira ilave kazanacaksınız, belki online işiniz ilerleyecek aldığınız maaşınız kadar kazanacaksınız belki de ciddi bir iş haline gelip normal maaşınızın 3-5 katını veya daha fazlasını kazanacaksınız.

Herkes, ek gelir elde etmek veya 9-5 işini bırakmak isteyebilir. Bunun için de bir alan belirliyoruz, kursunu alıyoruz. Tek yapmanız gereken o konuyu silip süpürecek ve uygulamaya koyacaksınız.

Günlük işinizden çıkmadan online nasıl para kazanılır?

Genelde herkesin amacı özgürlük oluyor. Finansal özgürlük, sevmediği bir işi bırakabilme özgürlüğü, istedikleri zaman istedikleri yere gidebilmeyi istiyorlar. Bunun için elinizde bir plana ihtiyacınız var. Elbette gemileri yakıp işinden ayrılabilir ve tekrar geriye dönme ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz. Bu hareket, kimilerinin işine yarayabildiği gibi kimilerinin de elinde patlayabiliyor.

Gerçek şu ki; online para kazanmak için işinizden çıkmanıza gerek yok. İnternet ortamında dönen servetten yararlanmanın bir yolunu bulduğunuzda, yapmanız gereken tek şey işe verdiğiniz çabayı ölçmek olacak.

Bu online işle milyarder olabilir misiniz?

“Olamazsınız” kadar düşük bir ihtimal ama o dediğimiz finansal özgürlüğe ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken ise kendinize inanmak ve başlamak.

Aşağıda bazı kaynakları belirttik, bunlardan birilerini seçebilirsiniz. Sonrası ise günlük işinizden sonra ne kadar zaman ayırmanız gerektiğini belirleyin. Çok değil, akıllı çalışın. Her konuda değil, yapmak istediğiniz alanda uzmanlaşın.

E-ticaret

online

Korona zamanında da gördüğümüz gibi e-ticaretin olayı büyüdü. Bunun da en iyi yönü ürün seçeneklerinin çok olması ve işi yapacağınız platform seçeneklerinin olması.

Amazon FBA modeline girişip dolar kuru üzerinden para kazanabilirsiniz. Birçok işi Amazon’un halletmesi sizin için ek bir ayrıcalık da oluyor. Bunun için ise rahat 4-5bin sermayeniz olması gerekiyor. Tabi kurs almazsanız. Kurs almanızı tavsiye ederim çünkü oyunu Amazon’un kurallarına göre oynayacaksınız.

Bir başka yol da Shopify ile yurtdışına Trendyol, gittigidiyor, n11 gibi sitelerden de Türkiye ağırlıklı bir e-ticaret işine girebilirsiniz.

Danışman, Koç, Akıl Hocası

online

İnternet ile birlikte artan bu sektör, size hem global hem de Türkiye çapında iş yaptırır. Herkes bu kavramlar aşinadır. Başarılı olmak için yapılan sektör içinde kendisinden daha iyi olandan yardım almak, tavsiye almak isteyen çok fazla kişi var. Şirketlerini veya küçük işletmelerini büyütmek isteyip pahalı hatalardan kaçmak istiyorlar.

Sizin yapacağınız ise yaptığınız işte tavsiye verebilecek nitelikte iseniz bu insanları bulup anlaşmak. Bunu Instagram ile de yapabilirsiniz, bir site oluşturarak da. Sizin için güzel ek gelir, belki de ana gelir haline gelecektir.

Dijital Kurslar

Günümüzde bu kurslar fazlasıyla arttı. İşini bilen insanlar dijital kurs ile kendine bir gelir kaynağı oluşturabiliyor. Teachable, Udemy Skillshare gibi platformlardan kendi kursunuzu yayınlayabilirsiniz.

Bazı platformların komisyon oranları can sıkabilir. O yüzden en kârlısından yararlanıp kursunuzu oluşturabilir ve dijital web  seminerleri gibi yollarla da kursunuzu pazarlayabilirsiniz.

İnternet sitesi oluşturun

online

Online para kazanmak internet sitesi oluşturabilirsiniz. Bir blog kurmak için yazılım bilgisine veya profesyonel bir yazar da olmanıza gerek yok. Teknolojiyle çok ilgisi olmayanlar bile bu işi halledebiliyorlar. Konu olarak her şeyi seçebilirsiniz. Tek mevzu; seçtiğiniz konuyu öğrenmek istiyor olmanız veya bildiğiniz bir konu olması gerekiyor. Tabii işin sürekliliği açısından konuya karşı bir tutkunuz olması gerekiyor.

Biraz sabır gerektirecektir. Hemen, bir gecede sitenize akın olacaklarını düşünüyorsanız bu olmayacak.  Biraz da sizin siteyi nasıl yönettiğinize ve nasıl pazarladığınıza bağlı.

Bir internet sitesi nasıl kurulur? Bir konu seçin, genel bir alan değilde spesifik bir alan olursa daha iyi olabilir. Oluşturacağınız reklam modelleri veya kendi için siteden elde edebilecek gelir modellerine göre planlamanızı yapın. Bolca araştırın.

Sosyal Medya

Sosyal medya, online para kazanmak için önemli bir faktör diyebiliriz. Instagram hesabından para kazanabilir veya bir Youtube kanalı açarak o alanda ilerleyebilirsiniz. Tabii Youtube kanalı açacaksanız, bir Instagram hesabı sizin işinize yaracaktır.

Sosyal medyanın da kendi içinde –İnternet sitesi gibi- birçok gelir modeli var. Bu gelir modellerine özel içerikler üreterek para kazanabilirsiniz.

Ya da sosyal medyayı bir marka oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Farklı hesaplara, kendi hesabınızın reklamını yaptırarak hızlı bir gelişim süreci içine de girebilirsiniz.

Aslında sosyal medya, yukarıda bahsettiğimiz internet sitesi, danışmanlık, dijital kurs ve hatta e-ticaret için de işinize yarayacaktır.

Yani hem internet sitesinden hem de sosyal medya platformlarından da gelir elde etmek mümkün. Yine aynı şekilde hem danışmanlık verirken hem de sosyal medya platformlarına içerik üretirseniz bu iki modelden de gelir elde edebilirsiniz.

Yazımızın sonuna gelmişken, şunu aktarmak istiyoruz; Gelir Modelleri diye bir kategori oluşturduk. Buradaki veya başka gelir modellerinin biraz daha ayrıntısına girerek yazılar oluşturmak istiyoruz. Yani Dijital kurslardan para kazanma modeline özel tek bir yazı gibi. Bu konuda bir gelir modeli isteğiniz varsa aşağıya yorumlara yazabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments