in

İnternetten Para Kazanmak – 2020

internetten para kazanma
internetten para kazanma
internetten para kazanma

Teknolojik koşulların iyileşmesi İnternetten para kazanma yollarına yeni yöntemleri beraberinde getirmiştir. Kendinizi belirli bir alanda iyileştirdikten sonra bu alanda ilerlemeniz gerekiyor. Tabi ki bu süreç uzun soluklu bir süreçtir. Küçük kazançlarınız zaman geçtikte büyük kazançlara dönüşebilmektedir.

Bu yazımızda “internetten para kazanma” nın yollarını size aktaracağız. Hadi başlayalım!

Blog Açın

Belli, niş bir alanda kendinize ait blog açarak kazanabilirsiniz. Kazanabilirsiniz dedik çünkü blog açarak sadece para kazanmazsınız. Kendinize bir kitle, bir insan ağı oluşturabilirsiniz.

“Bloğu açtık ama nasıl para kazanacağız?” dediğinizi duyar gibiyiz. Bunun için farklı gelir kaynakları mevcut. Bunlardan en yaygın kullanılanı reklam yayınlamaktır.

internetten para kazanma

Adsense’e kayıt olun

Adsense’ e kayıt olarak Google’ a verilen reklamları kendi bloğunuzda yayınlayarak kazanç sağlayabilirsiniz. Üstelik Google tarafından size verilen pay %68 gibi büyük bir yüzdelik.

Burada Google bir aracı konumundadır ve sizlere kolay yoldan büyük paralar kazanma imkânı sunmaktadır. Ancak istenilen şartlara uygun değilseniz Adsense’e kabul edilemeyebilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir husus da kabul olduktan sonra kurallardan birini ihlal etmeniz halinde üyeliğinizin iptal edilme olasılığıdır.

Reklam alanı satın

Reklam alanı satma birçok site sahibinin para kazanmak için tercih ettiği yollardan. Eğer sitenize yüksek oranda ziyaretçi uğruyorsa reklamları yüksek fiyatlardan satabilirsiniz.

Ancak her ay belirli bir fiyat verdiğiniz için ziyaretçiniz artsa da kazancınız değişmeyecektir. Diğer sektörlerle etkileşim halinde olduğunuz bu iş sayesinde kolay yoldan gelir elde etme imkânı sağlayacaksınız.

Kazancı kolay olan bu iş için reklamcı bulmak da bir o kadar zordur.

Satış Hizmetleri

Aslında satış hizmetleri blog açma sebeplerinin başında gelir. Satış hizmetleriniz ile kısa sürede çok daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

Sunduğunuz hizmetler sayesinde talep her geçen gün artabileceği gibi hiç müşterinizin olmadığı dönemlerde de olabilmektedir. Kazancı kolay olan bu işten paranızı almak için biraz bekleyebilirsiniz.

E- postalar Toplayın ve Pazarlayın

internetten para kazanma

E-posta pazarlamak istiyorsanız işe Aweber hesabı açarak başlayabilirsiniz. Blog sahiplerinin büyük çoğunluğu e-posta listesi oluşturarak internetten para kazanma adına size imkan sağlamaktadır. Aslında blog açma nedenlerinin başında e-postalar toplamak vardır.

E-postalar aracılığıyla ziyaretçilere tanıtımlar yollayarak sitenizi tekrar tekrar ziyaret etmelerini sağlarsınız. Böylece ürünlerinizi doğrudan pazarlama fırsatı elde edersiniz. Ancak her ziyaretçinin müşteri olmayacağını unutmamanız gerekir.

Bu işe girişmek isterseniz “Squeeze page” uygulamasının sizlere büyük faydası dokunacaktır. Bu uygulama sayesinde e-posta listenizdeki kullanıcı sayısını arttıracaksınız. Siz de squeze page ile daha çok kullanıcıya ulaşmak isterseniz Optimizepress’e göz atabilirsiniz.

Affiliate ( satış ortağı ) olarak ürün tanıtımı yapın

E-posta pazarladıktan sonra ürün tanıtımını da yaptıktan sonra harika kazançlar elde edebilirsiniz. Tabi ki bu kazançlar sürekli aynı oranda olmayabilir. Ancak doğru tanıtımlarla yüksek geri dönüşler almanız mümkün olacaktır.

Unutmamanız gereken bir önemli da husus da her zaman tanıtımı yapacak ürünlere ulaşamamanızdır.

Üyelik Sitesi Veya Özel İçerik Sunun

Üyelik siteleri öncelikle ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek ücretsiz içerikler sunar. Ardından içeriğin devamı için üyelik oluşturup ücret ödemeleri gerekecektir.

Devamlı gelir sağlayabileceğiniz bu işin kurulum aşaması yorucu bir süreçtir. Kurulumdan önce ziyaretçilere sunacağınız içeriği özenle belirlemeniz gerekir. Düzenli ve sürekli çalışmalarınızın ardından arkanıza yaslanın ve para kazanmanın keyfini sürün.

Kendi Dijital Ürününüzü Oluşturun Ve Satın

internetten para kazanma

Kurulumu zaman alan bu iş büyük kazançları da beraberinde getirmektedir. İlk aşamada ziyaretçilerin ilgisini çekecek bir konu bulmanız gerekecektir. Bu konular hakkında yazılar hazırlayarak kendi ürününüzü oluşturun.

Başlangıçta büyük paralar kazanamayabilirsiniz. Ancak gün geçtikçe ilgi odağı olan bu işle büyük paralar kazanacaksınız. Paypal ödeme sistemini kullanarak başladığınız bu işte ilerleyen zamanlarda Clickbank’ı kullanabilirsiniz.

İçerik Listeleri Satın

Bu para kazanma tekniği daha çok büyük İnternet sitelerinin dikkatini çekecektir. Çünkü kurulumu maliyetli bir tekniktir. Ancak şuan çok yaygın olmasa da ileride çok ilgi göreceğini söyleyebiliriz.

Çünkü okuyucularınızın dikkatini çekecek şirket linklerini bir araya toplarsanız bu reklamların sonucunda karlı kazançlar elde edebilirsiniz.

Web Tabanlı Seminerler Düzenleyin Ve Bir Şeyler Satın

Web tabanlı seminerler düzenlemek için yazılıma bütçe ayırmanız gerekecektir. Web tabanlı seminerlere başladığınızda ise insanları öğrenmeye teşvik ettiğiniz için seminerlerinizi takip edeceklerdir.

Ücretsiz olarak başlattığınız bu seminerleri ilerleyen zamanlarda ücretli bir eğitim setine dönüştürerek düzenli gelirler elde edebilirsiniz. Okuyucularınız için oldukça faydalı olan bu içerikler sayesinde onlarla doğrudan iletişim kurma fırsatı elde edeceksiniz.

Bu seminerleri düzenlerken herkese uygun bir zaman dilimi ayarlamakta biraz zorlanabilirsiniz. Ancak az müşteri sayısıyla da yüksek kazançlar sağlayacağınız bir iş olduğunu unutmayın.

internetten para kazanma

Kitap Yayınlayın

Blog açmak sizlere maddi bir kazançtan çok daha fazla şey kazandırır. Okuyucularınız sayesinde onlarla bağ kurma fırsatı bulur, onların desteğiyle kitap çıkarma cesaretini kendinizde bulursunuz.

Bir kitap çıkardığınızda özgüven sahibi olur, bir şeyler başarabildiğinizi hissedersiniz.  Eğer bloğunuz büyük kitlelere hitap eden başarılı bir blog ise siz çıkarmadan yayın evlerinden teklif alabilirsiniz.

Onların da desteğiyle kitabınız basıldıktan sonra sürekli gelir elde edebilirsiniz. Üstelik kitabınıza olan ilgiden ötürü düzenlediğiniz imza günleri ve davet edildiğiniz etkinlikler sayesinde de kazançlar sağlayabilirsiniz.

Canlı Eğitimler Ve Workshoplar Düzenleyin

İlk kez deneyenler için başlangıçta stresli bir serüven olan Workshoplar sanıldığı kadar zor değildir. Şu ana kadar blog üzerinde yazılar yazabileceğinizi, e-posta listesi hazırlayarak yazılarınızı yollayabileceğinizi söylemiştik.

Düzenlemek istediğiniz workshop için de bir konferans salonu ayarlayıp bu adımları gerçekleştirebilirsiniz. Workshop lar kişilere öğrenme fırsatı sunduğu için bu eğitimlere talep ettiğiniz bütçeleri ayırırlar.

Düzenlemesi uzun süren bu etkinliğin ardından satılan biletlerden, konuşma sonlarında yapılan satışlardan ve kaydettiğiniz etkinliği bloğunuzda yayınlayarak kazançlar sağlayabilirsiniz.

İnternet Sitenizi Satın

Evet, şu ana kadar sizlere kazanç sağlayabileceğiniz birçok alternatif sunduk. Ancak içlerinde sizi uzun süre geçindirecek parayı bu yöntemle kazanabilirsiniz.

Eğer yıllardır içerik ürettiğiniz nitelikli bir siteniz varsa dilediğiniz paralara sitenizi satabilirsiniz. İnternet siteleri genelde iki yıllık gelirlerine göre satılır. Eğer internet sitenizi satıp yeni bir işe atılmayı düşünüyorsanız “r.10.net” sitesindeki “site satışı” sekmesi işinizi görecektir.

Ancak bundan böyle bir internet sitesine sahip olamayacaksınız ve yeni bir iş kurmak için zamana ihtiyacınız olacaktır.

“İnternetten para kazanma” nın yollarını bir şekilde anlatmaya çalıştık. Eğer bir sonraki yazılarımızdan haberdar olmak istiyorsanız İnstagram adresimizi takip edebilirsiniz. İnternetten para kazanmak için bu yazı sizi tatmin etmediyse buradaki yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Written by Girişimci Biri

Yerinde durma ;Hedef büyük..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Girişimcilik Hakkında Her şey – 2019

geleceğin teknolojileri

Geleceğin Teknolojileri – 20..