in

Bu Meslekler Para Kazandıracak

meslek

Gençlerin aklından ilerde ki mesleğim ne olacak sorusu çıkmıyor.Biz de sizler için bu meslekleri araştırdık ve en iyilerini bulup onlar hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Girişimciler olarak her şeyin en iyisine sahip olmamız gerektiğini biliyoruz.Bu araştırdığımız meslekler gelecekteki ( 3-8 yıl ) için en popüler ve en çok kazandıracak meslekler olacak , o yüzden dikkatlice okumanızı öneririz.

Genetik Mühendisliği

Genetik değiştirme olarak da söz edilen genetik mühendisliği, bir organizmanın genomundaki DNA üzerinde oynama yapma işleminin tamamıdır.

Bu işlem gendeki tek bir baz çifti değiştirilerek , DNA bölgesi silinebilir ve ya ek olarak gen eklenilebilir. Ayrıca başka bir organizmadan DNA parçaları alınıp , istenilen organizmanın DNA’sı ile birleştirilebilir.

  • Özel sektörde başlayan bir genetik mühendisi, başlangıç olarak 2200 – 3100 TL arasında alacaktır. Zamanla deneyimli olacağından  maaşları da artacaktır.
  • Ortalama genetik mühendisliği maaşları maaşları 4000 TL’dir.
  • Yurtdışında ise genetik mühendisleri 5-11 bin dolar arası aylık kazanç sağlayabilmektedirler. Ülkemize göre oldukça yüksek olan genetik mühendisliği maaşları beyin göçüne sebep oluyor.

Bilgisayar veya Yazılım Mühendisliği

Yazılım mühendisi ve Bilgisayar mühendisi, bilgisayarlarınızı çalıştırıp yazılımı geliştiren , test eden ve değerlendiren kişilerdir. Yeni bilgisayar oyunlarının ve iş uygulamalarının geliştirilmesini sağlayan ya da tamamen yeni işletim sistemlerinin tasarımını yapan çalışanlardır.

Artık teknoloji çağına girmiş bulunuyoruz ve her şey internet ortamında gerçekleşiyor. İnternet vasıtasıyla para kazanmak isteyenler bu mesleğe yönelebilir. Bu meslek ileri ki zamanlar da çok fazla öneme sahip olacaktır.

Diyetisyenlik

Diyetisyenlikten konuşulunca toplumda her zaman “kilo vermeye yardımcı olan kişiler” olarak nitelendirilseler de çalışma alanları sadece bununla sınırlı değil. Diyetisyenler;

  • Besin analizini yaparlar.
  • Besinleri hazırlamak, depolamak, pişirilme gibi aşamalarda oluşan tüm değişimleri gözlemlemek ve besinlerin kişilere en faydalı hallerini bilip insanlara sunarlar.
  • Tüm besinlerin analizini yapabilirler ve bu analizler sonucu hastalarına bilgiler vererek onların iyileşmesine katkı sağlarlar.
  • İnsanları eğiterek daha bilinçli beslenmeleri için yardımcı olurlar.
  • İnsanlar için en uygun diyeti hazırlarlar.
  • Türkiye’de en az 4000 TL maaş alırlar ve bu kişiye göre tabii ki değişim gösterir.
  • AYRICA TÜKETİLEN FAST FOOD ‘LARA BAKACAK OLURSANIZ HİÇBİR ZAMAN BOŞTA KALMAYACAĞINIZ BİR MESLEK OLABİLİR. ÇÜNKÜ ARTIK OBEZİTE ÜLKEMİZDE DE SORUN HALİNE GELİYOR.

Şehir Plancısı ( Revaçta Bir Meslek )

Ülkemiz de her yer betonlaşmaya doğru gidiyor ve bu sorun göz önüne gelmeye başladı. Bu çarpık kentleşmeyi , yanlış yapılan yerleşimlere dur demek gerekiyor ve bunun için de bir şehir plancısına ihtiyaç vardır.Nüfusun sürekli artıyor olması da bu mesleğin bir kaç yıl içinde revaçta olacağını görmek çok normal.

Şehir plancısı; bir şehrin yapısal olarak hem düzenli hem de planlı gelişmesinin sağlanması adına öneri ve projeler oluşturan kişidir. Aynı zamanda oluşturdukları önerileri ve projeleri uygulamaya geçiren uzman kişi olarak tanımlanır. Öneri oluşturulurken şehri etkileyecek olan bütün mekânsal, tekniksel, kültürel ve sosyal faktörler göz önünde bulundurulmaktadır. Nüfusun artması, şehir plancısının önemini arttırıyor.

Hemşirelik

Hemşireler hastanelerde, kliniklerde ve özel uygulamalarda çok önemli roller oynuyor. Büyük Devletler ‘deki en büyük sağlık mesleğini oluşturuyorlar. Hemşirelik işi görevleri arasında hastalar ve doktorlar arasında iletişim kurmak, hastalara bakmak, ilaç vermek ve hemşirelerin yardımcılarını denetlemek yer almaktadır.

Nüfusun artmasıyla hastalıklar çoğalıyor ve hastanelerin yapımı artıyor. Etrafınıza,çevrenize bir bakın ne kadar çok hastane, klinik olduğunu göreceksiniz. Bunu ön görmek çokta zor değil.

En az 3500-5000 TL maaş alıyorlar. Aklınızda bulunsun gelecekte önemli bir seviyeye gelecek mesleklerden birisidir hemşirelik.

Finansal Analist

Finans analisti, işletmelerin nakit ihtiyaçlarının ne durumda öz kaynaklarla ve ne durumda yabancı kaynaklarla sağlanacağını ve bu kaynakların nerelerden temin edilip hangi amaçlarla kullanılacağını ortaya koyan, ekonomik analizler yapan ve bu analiz sonuçlarını raporlayan kişidir.

Yönetim birimine tavsiyelerde bulunurlar. Şirketler , işler artış durumunda olduğundan bu meslek önemli bir hal alacak. En az 3500 TL maaş alan analistler. İleri ki zamanda bu maaşların artacağını varsayıyor.

Avukat

Avukatlar bireylere, işletmelere ve devlet kurumlarına yasal konular ve anlaşmazlıklar hakkında tavsiyelerde bulunur ve mahkeme ve yasal işlemlerde temsil eder.Aynı zamanda kanıtlarını sunarak ve yasal argümanlar yaparak müşterilerini mahkemede savunurlar.

Ülkemizde nüfus arttıkça kötü olayların da ardı arkası kesilmiyor. Boşanma ,Yolsuzluk , Miras , şirketler arası anlaşmazlıklar hepsinin sonuç olarak bir avukata ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz.

En az maaş olarak 4000 TL alan avukatlar , ayrı ayrı davalardan da para kazanarak bu maaşı katlıyorlar.

Written by Girişimci Biri

Yerinde durma ;Hedef büyük..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bayilik

Büyük Markaların Bayilikleri 2019

Üniversite Tercihi ve Yapmanız Gerekenler