in

WordPress Nedir?

– Daha İyi Yazabilme

İnsanoğlu doğası gereği bazı şeylere doğuştan sahiptir, bazı konulardaysa kendini deneyimlerle geliştirebilir.

‘Yazma’ eylemi de bunlardan biridir. Yazma hakkında hiçbir bilgi sahibi olmasak bile bir şeyler karalayabiliriz ama bunu daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsak biraz daha bu konuda uğraş vermemiz gerekiyor.

Blog yazmaya devam ettikçe yazma yeteneğiniz ilerleyecek ve eski yazılarınıza baktığınızda aradaki farkı göreceksiniz. Tabii ki buradan çok yazdıkça, ünlü yazarlar gibi bir roman yazmayı yada dünya edebiyatı gibi ürünler çıkarmayı beklemeyin.

Değinmek istediğim konu kendinizi yazma konusunda kendini belli edecek şekilde ilerletebileceğinizdir.

– Fikir Sahibi Olmak

wordpress

Blog yazarken bilgi sahibi olduğumuz konuları paylaşırız ya da yeni öğreniriz. Bu yüzden sürekli yeni şeyler öğrenmeye çalışırız, daha fazla bilgi sahibi olmaya çalışırız ki daha çok içerik üretebilip bunu aktarabilelim.

Bahsettiğim gibi blog yazarken sürekli yeni bilgiler edinmeliyiz bunu da daha çok araştırarak ya da okuyarak edinebiliriz. Bu şekilde düşünme kabiliyetimiz de artacaktır. Ve olaylara daha farklı bir bakış açısıyla bakabiliriz.

Sizi okuyan, sizi takip eden, sizden bir şekilde faydalanan insanları tanımaya başladıkça paylaştığınız şeylere daha da dikkat etmeye başlayacaksınız, daha dikkatli düşünüp daha dikkatli davranacaksınız. Haliyle yaptığınız işi daha doğru yapmaya çalışacaksınız.

– Sizi Türkiye’ye (Dünya’ya) Tanıtır

Artık internet herkesin rahatça ve kolayca ulaşabileceği bir mecra haline geldi. Her yaştan insan sizi okuyup size ulaşabilir, sizin düşüncelerinizi, fikirlerinizi paylaştıklarınızı inceleyebilir.

 Blog kavramı aslında insanların internet üzerinde günlük tutmaları amacıyla ortaya çıktı. Artık bu şekilde çok kullanılmasa bile hala bazı insanlar bloglarında kendi hikayelerini paylaşıyorlar. Sizin de böyle bir düşünceniz varsa durmayın ve bir blog açın..

– Ek Gelir Sağlayabilirsiniz

Blog yazmak kimileri için bir hobi olsa da bazı insanlar bunu geçimlerini burdan sağlayabilecekleri bir iş haline getirdi.

Zaman geçtikçe kendinizi bu işe daha da verip bunu ilerletme fırsatı yakalayacaksınız ve bu size belki de ciddi bir maddi destek sağlayacak. Belki de tüm geçim kaynağınız bu olacak.

– Kendinize Olan Güveniniz Artar

Toplum içinde fikirlerinizi belirtirken çekinebilirsiniz yada kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz. Bunun sebebi etrafınızdaki insanlardan çekinmeniz ya da herhangi bir durumda insanların buna saygı göstermeyeceklerini düşünmeniz olabilir.

Blog, kendinizi olduğu gibi ifade etmenizi sağlayacak fikirlerinizi açıkça belirtmenize yardımcı olacak bir platform.

– Kendi Kitleniz Olur

Blogunuzda paylaştığınız içerikleri takip edecek, bunları benimseyecek belki de hayatlarında uygulayacak insanlar olacaktır ve bunları fark ettiğiniz zaman anlayacaksınız ki iyi bir blog tuttuğunuzda takipçi kitleniz sürekli bir artış gösterecek. Çünkü sadece toplum tarafından tanınmış ünlü kişilerin takipçisi olmaz.

  • Yeni insanlar ile tanışırsınız:

Yeni insanlar ile tanışırsınız. Hayatınıza sürekli yeni insanlar, yeni fikirler dolayısıyla yeni tecrübeler katarsınız.

  • İnsanlara yardım edebilirsiniz:

İnsanlara yardım edebilirsiniz. Hakim olduğunuz, kendinize güvendiğiniz konuları insanlara aktardıkça, bunlardan faydalanmak isteyecek insanlar olacaktır. İnsanlara yardım etmenin hazzı sizi daha da mutlu edecektir.

  • Başkalarına ilham verirsiniz:

Başkalarının ilham kaynağı olursunuz. Başarılı olduğunuz konuları insanların fark etmesi, onların sizi kendilerine örnek almalarını sağlayacaktır. Bu da sizi daha iyi hissettirecektir.

  • Tavsiye edebileceğiniz bir ortam oluşturursunuz:

Artık sosyal medya sadece hayatımızı, yaptıklarımızı paylaştığımız bir yer olmaktan çıktı. Bloglarımız da aynı şekilde; Okuyup beğendiğimiz kitapları, alıp kullanıp sevdiğimiz ürünleri, gezip beğendiğimiz yerleri, yemeğini kahvesini sevip başka insanların da bunu bilmesini isteyip tavsiye verebileceğimiz bir yer haline geldi.

wordpress

– Yeni Alışkanlıklar Kazandırır

Blog yazmaya başlayınca anlayacaksınız ki bu işe çok fazla zaman ayırmanız gerekiyor. Günlük işlerinizi, yapacaklarınızı planlayıp düzene koyup belli bir plan çerçevesinde hareket etmeniz gerekecek. Böylelikle yavaş yavaş hayatınıza yeni ve faydalı alışkanlıklar kazandırabilirsiniz.

Sürekli yeni bilgiler edinmemiz gerekiyor ki bunları aktarabilin. Bu sayede de kitap okumaya daha fazla zaman ayırmış olacaksınız.

Blogunuzu takip eden insanlardan olumlu dönüşler aldığınızda, sizi bu işe daha da itecektir. Daha düzenli, daha zamanlı kullanmaya çalışmaya başlarsınız. Hayata tembel biri olarak değil de daha aktif bir insan olarak devam edersiniz.

Written by Girişimci Biri

Yerinde durma ;Hedef büyük..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

korona

Korona Virüsü Esnasında Evde Yapabilecekleriniz

BLOG KONU SEÇİMİ