fbpx

35 Yaş Altı Milyonerler Anlatıyor

35 Yaş Altı Milyonerler Anlatıyor

Her gencin hayalidir genç yaşta milyonlara kavuşmak, milyoner olabilmek. Ancak bu çoğu kez onlara bir hayal gibi gösterilmektedir. Bunun bir hayal olmadığını 35 yaşın altında milyoner olmuş kişiler anlatıyor:

Kripto Para Milyoneri

milyoner

Krito para milyoneri olan Erica Stanford bu süreci anlatıyor: “Kimisi parayı sever, yani harcamayı. Hatta para için neredeyse canını tehlikeye atar. Ben hiçbir zaman onlardan olmadım. Zaten nasıl kullanıldığını da çok anlamayıp borcun içine bile girdim. Yaptığım satış ve pazarlamadan da çok memnun olduğum söylenemezdi. Tek eğlencem kripto kurların kullandığı veri tabanına girmekti.

Kripto paraların varlığından da arkadaşım John sayesinde haberdardım. John, Bitcoin yatırımı yapardı. Daha sonra ben de adeta bir bağımlı oldum ve kendime  200 sterlin değerinde Bitcoin ve diğer kripto paralardan satın aldım. Daha sonra oynamaya başladım ve arttıra arttıra bir kaç ayda 30 bin sterlin geçti elime. Resmen kurtarıcım olmuştu bu para.

Tüm borçlarımı kapattım ve kalan kısmını tasarruf hesabıma yatırdım. Fark ettim ki sıkılarak devam ettiğim satış ve pazarlama işine devam etmem için bir sebep kalmamıştı.

İşte bu yüzden çok da bayılarak gitmediğim işimden 2017 yılında ayrılma kararı aldım. Yakın çevrem bu radikal kararımdan dolayı endişelenmeye başlamışlardı bile. Bu endişelerinin haklı tarafı ise ev ve kredi borçlarımın birikmesiydi. Bir dönem bu endişeyi ben de yaşadım. Çünkü hiç beklemediğim bir anda 5000 sterlin’imi kaybettim.

İşte o an gerçekten korktuğumu söyleyebilirim. Ama ardından ilk milyonumu yaptığımda, bir milyoner seviyesine geldikten sonra benden mutlusu yoktu. Üstelik işimden ayrılalı henüz birkaç ay olmuştu. İşte bu iniş çıkışlardan dolayı ani ve büyük harcamalardan uzak duruyordum. İşten ayrıldıktan sonra hayatında ne değişti derseniz “sadece daha çok tatile çıktığımı” söyleyebilirim.

Artık bir ofisim ve ekip arkadaşlarım yoktu. Kendi evimde kendi işimin patronuydum artık. Bir gün John ile güçlerimizi birleştirip 20 milyon sterlin kazanmıştık. Hatırlayınca bile gözlerim büyüyor. Artık bu serüveni kendi başıma yaşamıyordum. Uluslararası birçok konferans ve toplantılarda boy gösteriyordum. Katıldığım bu toplantılarda Kripto Lady olarak anılmak da içten içe hoşuma gidiyordu.”

Online Mobilya Patronları

milyoner

Genç yaşta internet üzerinden yaptığı satışlarla milyonerlik olma adımlarını atan Monty ve Dan ayrı ayrı bu süreci şöyle aktardı:

Monty: “Herkesin küçüklüğünde olmak istediği bir meslek vardır. Kimi doktor, kimi bilim adamı, kimi bir polis. Ben hep girişimci olmak isterdim. Kendime hep ticaret sektöründe pay arardım. Okul harçlığımla ucuz bilgisayar ve suşi makineleri alıp Ebay’ de satmaya başlamıştım. Başarılı da oldum. Daha sonra yetinmedim ve “Neden daha fazlasını satmıyorum?” dedim.

İnternet pazarının en iyi para kazanma yollarından biri olduğunun farkındaydım Daha sonra iki konteynır masa ve sandalye aldım ve hepsi hemen satıldı. Kazandığım paralarla ürün stoğu yapıyordum. Daha sonra arkadaşım Dan da bu yolculukta bana eşlik etti. Her şey çok güzel giderken bir anda büyük bir vergi cezası yedim. Benim hatamdı. Kazandığımı ve elimdekileri sattım. Ancak bu beni yıldırmadı. Baş koyduğum bu yolda emin adımlarla yürümeye devam ettim.

Dan: “Monty benim 13 yaşımdan beri arkadaşımdır. Kendisi tam üniversiteye başlayacağım bir dönemde bana Furniture Box kurmayı teklif etti. Hem ticarete olan ilgim hem de yılların verdiği dostluk ile reddedemedim. Bu yüzden üniversiteyi ertelemek durumunda kaldım. Çok da başarılı olduk.

Her başarının ardında fedakarlık veya fedakarlıklar vardır. Benim de en büyük fedakarlığım üniversiteye gitmemek olabilir. Bununla da sınırlı kalmıyor. Sosyal yaşantımızda aileme, kız arkadaşıma vakit ayıramıyorum. Kız arkadaşımla ayda bir kez görüşüyorum. Evet kulağa garip gelebilir hafta sonları dahi çalışmak. Ancak yaptığımız işten keyif almak bu hayatı yaşanılabilir kılıyor.

Sosyal Medya’da Bir İş Kadını

milyoner

Sosyal medya ile bir şirket kurmayı ve kadınların bir şey başaramayacağını düşünenleri yanıltan insan Laura Roeder hikayesinden şu şekilde bahsediyor:

“Pek çok kadın karşıtlığıyla karşılaştığım için yaptığım işi anlatmaktan daha da gurur duyuyorum. Evde kendi kendime kod yazmayı öğrenerek kendi sitemi kurdum. Daha sonra grafik tasarımcılığı işimi bırakarak küçük firmalar için de site kurmaya başladım.

Bununla sınırlı kalmadım. İnsanlara tavsiye vermeyi her zaman sevmişimdir. Ancak bunu daha profesyonel bir platforma taşıdım. Sosyal medya pazarlaması üzerine kendi evimde çektiğim videoları internet kursu olarak yayınlamaya başladım. İlk yılımdan itibaren yüklü paralar kazanmaya başladım. 2013 yılında ise Meet Edgar adında sosyal medya şirketi kurdum. Kadın olduğum için bu şirketin sahibi olmayacağımı düşünen, kocamın ya da babamın ortaklarım olup olmadığını soranlar oldu.

Sosyal medyadan bu hayat tarzını yakalayacağım aklıma gelmezdi. İşin en güzel tarafı ise rutin bir işinin olmaması ve yaptığım işi sevmem. Bu da zaten hepimizin bahsettiği başarı kavramı değil midir?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments